Hizmet Alanları 2018-04-30T18:47:26+03:00

Neye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz!

İletişime Geç!

Dış Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

İthalat ve ihracat, transit ticaret öncesi ve sonrasında, riski en aza indirmek için danışmanlık hizmetleri kaçınılmaz ihtiyaçtır.

Gümrükleme Hizmetinde Sizlere Rehber Olduk

Ticarete konu olan eşyaların gerek rejim, gerekse mali açıdan değerlendirmelerini yapmak, varsa izinlerini almak, olası sorunları önceden görüp çözüm üretmek, projelendirmek, bilgileri yerinde ve vaktinde doğru olarak karşılıklı paylaşmak, ithal ve ihraç edeceğiniz malzemelerin fizibilite çalışmalarını yaparak neticelendirmek ve danışmanlık hizmeti vermek tam da bizim işimizdir.

 • Gümrük Danışmanlığı
 • Dış Ticaret Danışmanlığı
 • Kambiyo Danışmanlığı
 • Serbest Bölgeler Mevzuatı Danışmanlığı
 • Yatırım Teşvik Mevzuatı Danışmanlığı
 • DİR (Dahilde İşleme Rejimi) Danışmanlığı
 • DİİB (Dahilde İşleme İzin Belgesi)
 • Dİİ (Dahilde İşleme İzni)
 • İthalat ve ihracatta alınması gereken her türlü izin ve müracaatların
  yapılarak, takibi ve sonuçlandırılması. (Kontrol belgeleri, TSE, Tareks v.b.)
 • Lojistik Proje Danışmanlığı

Gümrükleme Hizmetleri

Boğaziçi Gümrük Müşavirliği; uzmanlık isteyen gümrük müşavirliği alanında başarılı, dürüst, temiz geçmişi ve sicili ile sektörün önde gelen firmaları arasında haklı bir yer edinmiştir.

Şirketimiz ilaç, otomotiv, kimya, demir – çelik, tekstil sanayinin yanı sıra kıymetli maden, saat mücevherat, elektronik, enerji, inşaat malzemeleri gibi sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimize alanında uzmanlaşmış kadrosuyla butik hizmet vermektedir.

Taşımacılık Hizmetleri

Dünyanın herhangi bir yerinden 1 kg’lık ürününüzü dahi alıp kapınıza getiriyoruz.

Boğaziçi Grup, bünyesindeki Boğaziçi Danışmanlık ve Taşımacılık Tic. A.Ş. ve Yiğitcan Taşımacılık Ltd. Şti. firmaları ile müşteri talebi doğrultusunda son teslim noktalarına kadar yükleme, boşaltma ve kapı teslimatlarını özmal araçlarla gerçekleştirmektedir. Firmalarımız K1 yetki belgelerine sahiptir.

Ayrıca firmamız, her geçen gün artan talep doğrultusunda mevcut soğuk zincir ve ADR standartlarına uygun araç filosu ile ilaç ve özel muhafaza gerektiren ürün taşımacılığı konusunda 20 yıllık tecrübesi ve ADR eğitimli personeli ile yüksek standartlarda hizmet vermektedir.

AB ve Uluslararası taşımacılık organizasyonlarını iş otağı Universal Lojistik ile birlikte gerçekleştirmektedir. Firmamız gerektiği takdirde AB ülkelerinden çıkışı yapılan eşyalarla ilgili olarak gümrük çıkış işlemlerini de organize etmektedir.

Soğuk zincir taşımacılığı

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda filomuzda bulunan Midivan, Panelvan, Kamyonet Kamyon ve Tır’larımız ile ürünlerin yurtiçi dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Araçlarımızla liftli taşıma yaparak müşterilerimize zaman kazandırıyoruz.

Soğuk: +2 / +8 derece arası,
Serin: +8 / +15 derece arası,
Genel: +15 / +25 derecelerinde ısı kontrollü olarak, istenildiğinde ısı kayıtlarının paylaşılmasını sağlayan teknolojik alt yapımız ile tüm taşıma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Tehlikeli madde taşımacılığı

Her geçen gün artan talep doğrultusunda mevcut ADR standartlarına uygun araç filomuz ve ADR eğitimli personelimiz ile özel muhafaza gerektiren ürün taşımacılığı konusunda 20 yıllık tecrübemizle yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz.

Medikal taşımacılık

Oldukça hassas olan medikal cihazlar ve tıbbi malzemeler aynı şekilde hassas ve güvenli bir taşıma ve depolama gerektirir. Boğaziçi Grup olarak uzmanlaştığımız medikal taşımacılık alanında GDP standartlarında hizmet veriyoruz.

Depolama Hizmetleri

Boğaziçi Grup, Hermes Global Lojistik A.Ş.’nin işletmesinde toplamda 3 lokasyonda 13.850 m2 kapalı alanda Gümrüklü ve Serbest Depolama hizmetleri ile müşterilerine çözüm üretmektedir.

Firmamız, Hadımköy’de bulunan genel antrepomuzda, yanıcı-soğuk hava ve genel antrepo alanlarında aynı çatı altında hizmet sağlayarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir.

Hadımköy Merkez Depo,
12.000 m2 alan içinde:
Hadımköy 2 Depo,
2600 m2 alan içinde:
Şekerpınar Depo,
8500 m2 alan içinde:
6000 m2 kapalı alan
– 4200 m2 gümrüklü
– 450 m2 gümrüklü yanıcı
– 500 m2 gümrüklü soguk hava
– 3250 m2 gümrüklü normal eşya
1800 m2 serbest yanıcı depo
Normal eşya serbest depo
İhracat yükleme
4250 m2 kapalı alan
– 3000 m2 gümrüklü normal eşya
– 950 m2 gümrüklü yanıcı eşya
– 300 m2  serbest depo yanıcı-normal eşya
1000 m2 gümrüklü açık saha