Loading...
Teknoloji 2018-04-30T18:47:45+03:00

daha hızlı, daha güvenli ve daha takip edilebilir işler

İletişime Geç!

Boğaziçi Grup; gümrük, taşımacılık ve depolama alanlarında teknolojiyi yakından takip ederek hem kendi bünyesinde hem de müşteriler tarafından online olarak kullanılabilir platformlar sunar.

Dış ticarette Gümrük denetimleri; vergi uygulamalarının, ürün güvenliği denetimlerinin doğru ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı süreçler haline gelmiştir. İthalat-ihracat işlemlerinde alınması gereken kurum izinleri, teknolojik alt yapılara ihtiyaç duyan Tek Pencere Sistemi ve Tareks sistemlerine aktarılmıştır. E-gümrük beyannamesi için önemli bir adım daha atılmış olup, kağıt beyanname diğer evrakların idareye beyanı, yakın süreçte tüm mükellefler için ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Biz de müşterilerimize hatasız hizmet verebilmek için teknolojik yatırımları gerçekleştirerek büyümeye devam etmekteyiz. Exchange server, Disaster Recovery (Felaket Kurtarma Çözümü) ek teknolojik yatırımlar ve firmalara özel yazılım geliştirme amaçlı IT servisimiz bulunmaktadır.

Firmamız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası’nı ilk alan Gümrük Müşavirlik firmalarındandır.

Online işlemler ile işleyiş daha kolay

Binlerce dosya için kurumlardan alınan izinlerin, dijital olarak saklanan beyanname ve eklerinin güvenliği, ayrıca bu arşivlerin dijital olarak müşterilerimizin kullanımına açılması sağlanmıştır. Firmaların dosya sayılarının artması ile işlemlerin tekil takibinin yapılması zorlaşmıştır. Bu zorluğun ortadan kaldırılması için kullanılan ve müşterilere anlık dosya durumu takibi imkanı sağlayan iş takip ekranı, web sayfası üzerinden kullanılabilmektedir. Saha elemanlarından akıllı telefonlar ve barkod sistemleri kullanılarak gelen anlık bilgilerin birkaç saniye aralıklarla sisteme yüklenmesi ile takip ekranları seri bir şekilde güncellenmektedir.

Firmalarımızın dış ticaret maliyet kaynaklarına dair, sistemimiz ve web arayüz programımız üzerinden alınan grafik ve analitik raporların sunumu yapılmaktadır. Müşterilerimiz bu sistem sayesinde, yapılan işlemlerin arşive girmesinin ardından beyanname üzerinde olan bilgileri kullanarak çok sayıda rapor ile istedikleri konularda daha net analizler yapabilirler. Yapılan her işin ayrı bir tecrübe olmasının yanında, geriye dönük analizlerin yapılabildiği bir sistem ile gümrük müşavirliği işlemleri teknolojik temelli bir yapıya kavuşmuştur.

Firmalarla yapılan sistem entegrasyonları sayesinde çok karışık süreçleri insan müdahalesine ihtiyaç kalmadan ortadan kaldırmamızı sağlamıştır. Manuel yapılan işlemlerin azaltılması, dikkate değer düzeyde zaman ve maddi kayıplara yol açan hataların da azalmasını sağlamıştır.