Skip links
Başarılı Ticaretin Anahtarı Gümrük Müşavirliğidir

Başarılı Ticaretin Anahtarı Gümrük Müşavirliğidir

Başarılı Ticaretin Anahtarı Gümrük Müşavirliğidir.

Uluslararası ticaret, özellikle yolculuğunuza yeni başladıysanız, zor ve karmaşıktır. Hangi Gümrük müşavirliği ile çalışılacağı, mallarınızın nerede depolanacağı, hangi yük taşıma yönteminin kullanılacağı, hangi 3PL şirketiyle ortak olunacağı gibi her husus iyi karar vermeyi gerektirir. Kulağa korkutucu gelse de, uzman yardımı ile her şey kolay bir hale gelir. Ürünlerinizi dünyanın her yerinde satma fırsatlarının kapılarını açar.

Gümrükleme, özellikle sınır ötesi ticaretin birçok karışıklığa neden olan yönlerinden biridir. Bunun zaman alıcı ve pahalı bir iş olduğunun bilincindeyiz. Böylece bunun neleri gerektirdiğine ve neden köklü bir gümrük firmasına yardımına ihtiyaç duyabileceğinize ışık tutacağız .

Gümrükleme: Kısa bir genel bakış

Gümrükleme, malların bir ülkeye girişine veya çıkışına izin verilen süreçtir. Yurtdışında ticaret yapmak, transit halindeki mallarla, paketleme listesiyle, menşe belgesiyle ve ticari faturayla ilgili ilgili belge ve bilgilerin sunulmasını gerektirir.

Gümrük Müşavirliği hakkında bilmeniz gereken her şey

Gümrük müşavirliğinin uzmanlık alanı hem ithal hem de ihraç edilen mallara ilişkin kanun, yönetmelik, tarife ve gümrükleme süreçlerini içermektedir. Ticaret lisansına sahip olmanın yanı sıra, ithalatçı ve ihracatçıların malları gümrükten sorunsuz bir şekilde geçirmelerine de yardımcı oluyorlar. Bir gümrük müşavirinin temel rolü, gümrükleme işlemi sırasında nakliye gecikmelerini veya giriş reddini önlemek için vergiler, ödeme harçları ve diğer ücretler dahil olmak üzere gerekli belgeleri hazırlamaktır.

Uluslararası ticaret söz konusu olduğunda zaman ve maliyet çok büyük önem taşır. Bu nedenle, gecikmiş siparişlerden veya gümrükteki el koymalardan her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

Ticaret konusunda ne kadar bilgili olursanız olun, temel konulara odaklanabilmeniz için yine de işinizin diğer bölümleriyle ilgilenecek bir firmaya ihtiyacınız var. Bu nedenle, özellikle Türkiye’de ticaret yaparken  bir gümrük müşavirliği firmasından yardım almak akıllıca olacaktır.

İşte Boğaziçi Gümrük ile çalışmanın sunacakları,

  • Gümrükleme sürecini doğru yönetiyor ve hızlandırıyoruz. Boğaziçi Grup, karmaşık bir gümrükleme sürecini kolaylaştırarak stresinizi ortadan kaldırır. Böylece eşyalarınızın gecikmeden gümrükten geçmesini beklerken rahat edebilirsiniz.
  • Tek bir iletişim noktasıyla çalışmanın kolaylığı 

Türkiye’de gümrük işlemleri için ibraz edilmesi gereken belgeleri belirlemek üzere çeşitli kurumlarla temasa geçmek yerine işi tek bir kişiye emanet etmenin rahatlığından daha iyi bir şey yok denebilir. 

  • Para cezalarını, pahalı gecikmeleri veya gereksiz maliyetleri önler 

Boğaziçi Grup ile çalışmak, belgelerdeki hatalardan kaynaklanan ekstra ücretlerin yanı sıra gümrük vergisi ve KDV’nin fazla ödenmesinden kaçınmanıza yardımcı olur. 

  • Malların doğru sınıflandırılması 

Her ürün sınıflandırmasının kendi tarifeleri ve vergileri vardır ve bu da sınır ötesi ticareti daha da karmaşık hale getirir. Türkiye’de işinde uzman Boğaziçi Grup’un yanınızda olmasıyla, resmi makamlar tarafından belirlenen sınıflandırmalara uygun olarak yönlendirilirsiniz.

  • En son düzenleme değişikliklerini takip ederiz

Türkiye’de sürekli değişen tarifeler, düzenlemeler ve kurallar var. Türkiye’de profesyonel Boğaziçi Grup ile ortaklık kurarak , malların ithalatı veya ihracatı konusunda sağlam tavsiyeler ve doğru bilgiler alabileceksiniz. Bunun nedeni, ürün kategorilerinizle ilgili en son rehberlik ve tavsiyeleri takip etmemizdir.

Kısaca 

İthalat veya ihracat konularına yeni başladıysanız, diğer ülkelerde başarılı bir şekilde ticaret yapmak için doğru belgeleri hazırlama konusunda yeterli bilgi veya deneyime sahip olmayabilirsiniz. Hata yapmak, gecikmek ve cezalar nedeniyle para kaybetmek işinize zarar verir. Bu nedenle, sizin adınıza çalışan güvenilir ve nitelikli Boğaziçi Grup Gümrük Müşavirleri ile çalışmanız işinizi kolaylaştırır.

Boğaziçi Grup Gümrük Müşavirliği, ticaret ortamının tüm ayrıntılarını bilen deneyimli gümrük müşavirleri ve lojistik uzmanlarından oluşan bir ekibe sahiptir. Otuz yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyoruz ve binlerce müşterinin pazara kolayca ve başarılı bir şekilde girmesine yardımcı olduk.

İşletmenizi Türkiye’de ve dünyada büyütün. Başlamak için gümrük müşavirliği uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.